Mirandie se otevřela veřejnosti

5. 5. 2015

Získat pěkný domov je důvodem radosti snad pro každého člověka, a my jsme se o tuto radost podělili v neděli 3. 5. 2015 se všemi, kteří se zúčastnili slavnostního otevření Mirandie.

I přes chladné počasí se slavnosti zúčastnilo okolo 300 lidí, kteří zaplnili nádvoří Mirandie.  Mezi návštěvníky bylo možno spatřit starosty a obyvatele okolních obcí, ale i hosty ze vzdálenějších míst.  Až z Holandska přijel autobus, který přivezl generálního partnera projektu výstavby Mirandie – členy Rotary Clubu z Nordwicku a okolí, početná skupina seniorů přijela také z Nosislavi . Kdyby přijeli všichni dárci a přátelé, kteří se na vybudování Mirandie nějak podíleli, byla by tlačenice a pestrost ještě mnohem větší.

 

 

 

 

 

 

 

O stylové přivítání návštěvníků se postarala brumovická krojovaná chasa, která nabídla příchozím chléb a sůl. Program zahájila zpěvem a hrou mladá cimbálová muzika Strunka, a po přivítání všech přítomných zazněla píseň chrámového pěveckého sboru Izmael, na kterou biblickým kázáním navázal Jiří Gruber. Po další písničce pěveckého sboru Izmael vyprávěl ředitel Petr Hejl o vzniku Mirandie, od prvních myšlenek v roce 2005 až po její současnou podobu. Vedoucí chráněného bydlení Tomáš Vostřák svým příspěvkem barvitě přiblížil posluchačům, jak se bude nová služba vytvářet, její principy, hodnoty, význam.


 

 

 

 

 

 

 

Vybudovat Mirandii bylo možno díky podpoře evropské unie a dalších donátorů, proto samozřejmě zaznělo poděkování alespoň těm nejvýznamnějším. Na oplátku přítomní zástupci donátorů vyjádřili své nadšení z toho, že Mirandie se opravdu povedla a že je krásná. Po těchto milých slovech se celá pospolitost přesunula ze dvora Mirandie před hlavní vchod. Po požehnání Mirandii farářem Jiřím Gruberem byla přestřižena stuha a Mirandie se otevřela široké veřejnosti k nahlédnutí. Po prohlídce bylo na nádvoří Mirandie připraveno bohaté občerstvení, horký čaj a káva, zákusky. Nechybělo ani výborné víno – návštěvníci mohli ochutnat vína různých vinařů z okolí. Děvčata nalévala vína do pamětních skleniček s logem Mirandie a datem 3. 5. 2015. Návštěvníci si kupovali nejen pamětní skleničky, ale i víno se speciální vinětou přímo z Mirandijského sklípku. Také výrobky klientů a další zboží z Krámku našlo své nové majitele, což nás samozřejmě potěšilo. V dobré náladě probíhalo sdílení dojmů až do soumraku, pak nastalo loučení, při kterém zaznívala přání, aby se lidem v nových prostorách dobře bydlelo.

 

Související galerie

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha