Světový den vody podpořil Mirandii

Světový den vody podpořil Mirandii
18. 3. 2015

Světový den vody oslavili vodohospodáři po celém světě. V Jihomoravském kraji a kraji Vysočina si tento významný den připomínají členové a partneři sdružení Rady povodí Svratky (RAPOS).

Pořadatelem letošního tradičního setkání odborné vodohospodářské veřejnosti byl státní podnik Povodí Moravy a zúčastnilo se ho téměř dvě stě vodohospodářů. Setkání se uskutečnilo 18. března 2015 v Kurdějově, a to pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška a starosty obce Kurdějov Jaroslava Matýška.

V dopoledních hodinách byly pro účastníky připraveny tři odborné exkurze, a sice do oblasti soutoku řek Moravy a Dyje zaměřená na význam a funkci poldru Soutok, komentovaná prohlídka areálu Rybníkářství Pohořelice, a.s. Velký Dvůr a komentovaná prohlídka podzemních chodeb v Kurdějově. Odpoledne se konal slavnostní odborný seminář, kterého se zúčastnili generální ředitel Povodí Moravy, s.p. RNDr. Jan Hodovský, generální ředitel Brněnských vodáren a kanalizací Ing. Ladislav Haška a generální ředitel Vodárenské akciové společnosti Ing. Lubomír Gloc.

Podobně jako v minulých letech byla součástí programu také dobročinná tombola. Symbolický šek s historicky nejvyšší částkou 18 550 Kč předal na závěr semináře generální ředitel Povodí Moravy, s.p. RNDr. Jan Hodovský Bc. Janě Lexové, zástupkyni ředitele Diakonie ČCE-střediska BETLÉM v Kloboukách u Brna. 

Účastníci setkání využili možnosti a nakupovali svíčky, mýdla a další výrobky, které vyrábějí klienti BETLÉMA. V krásném prostředí hotelu Vinař v Kurdějově byl i čas na neformální rozhovory o činnosti našeho střediska.

Velmi děkujeme pořadatelům za pozvání a podporu.

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha