Zase více domovDSCN0152Každý nový domov potřebuje nějaký čas, kdy si jej noví obyvatelé zabydlují, přizpůsobují svým potřebám a nárokům. O to náročnější proces to je, pokud se nejedná o klasickou rodinu, ale třeba o tak pestrou skupinku obyvatel jako máme v Mirandii. Tady si může dle svých přání dozdobit, či vybavit každý svůj vlastní pokoj, ale existují také potřeby pro dovybavení společných prostor tak, aby sloužily co nejlépe.

 

 

DSC_0145Součástí projektu podporovaného a financovaného prostřednictvím ROP Jihovýchod bylo i vybavení objektu
Mirandie nábytkem, zákadní kuchyňskou elektronikou, nádobím apod. Přesto ještě než Mirandie přijala své nové obyvatele tak jsme věděli, že bude třeba spoustu věcí dokoupit a doplnit tak základní vybavení. Složení klientů ukázalo ještě některé specifické požadavky na vybavení. Máme na mysli především zařízení a pomůcky sloužící jednak k potřebné rehabilitaci tělesné, ale také k relaxaci, nebo naopak jako pracovní nářadí a nástroje.

Sepsat všechny potřeby a vytvořit "nákupní seznam" bylo celkem jednoduché. Hned druhý krok - sestavení rozpočtu ale ukázal, že to věc jednoduchá rozhodně nebude. A proto jsme se obrátili se žádostí o podporu na několik firem, nadací a další organizace. Někde naše žádost neuspěla, ale jinde nás vyslyšeli a vyšli nám vstříc, ať už poskytnutím potřebného vybavení přímo, nebo formou finančního daru. K naší velké radosti se nám podařilo ty nejpotřebnější věci pořídit a tak se Mirandie mohla stát ještě více domovem pro všech svých 12 obyvatel.

Co všechno jsme potřebovali a pořídili:

  • elektrospotřebiče jako vysavače, mixéry, topinkovače, kuchyňské váhy, vysoušeče vlasů, žehličky apod.
  • rotoped
  • venkovní výřivku
  • trampolínu
  • zahradní a houpací lavici
  • houpací síť
  • sekačku na trávu
  • náhradní lůžkoviny

 

Naše velké poděkování a upřímná vděčnost patří všem dárcům, kteří nám uvedené věci pomohli získat:

 

Lesy ČR, s.p. -  Lesní závod Židlochovice

Dar s velkým D - veřejná sbírka Diakonie ČCE

Isolit-Bravo, spol. s r.o.

 

 

 

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha